Reportáž o Delfínech

Dnes 14.března 2019 Vás zvu mezi Delfíny. Ne není to chyba, je to název pionýrského oddílu, který již od vzniku Pionýra před skoro 30 lety pracuje na skupině v Dobřanech. Zeptám se proto Medulky, která to asi jako jediná přítomná pamatuje, ne co historie, ale co současnost? A její odpověď?: „V tomto roce máme celkem 14 členů – dětí a dospělých, i když ne všichni chodí pokaždé a tak tu nejsme  všichni ani dnes“.

Dál se ptám vedoucí Petry: Co všechno děláte a co se Ti z toho nejvíc líbí? Petra k tomu: „Tak jako v jiných oddílech hrajeme hry v klubovně i venku, nebo tvoříme. Dnes například kluci hrají Stiga hokej a děvčata Abalone. No a vyrábět budeme šperk zdobený smaltem. Jinak nejvíc se mi líbí akce jako např. Čarodejnický slet, který skupina připravuje pro veřejnost a jarmarky ať již Velikonoční nebo Vánoční, kde prodáváme naše výtvory a část zisku věnujeme na charitu“.
No, a abych se neptal jen vedoucích, tak se zeptám i dětí. Jak dlouho už chodíš do oddílu? Co se nejvíc líbí Tobě a jak bys obodoval(a) schůzky (max. počet bodů 5)? Míša: „Chodím už 5 let a nejvíc se mi líbil výlet do Mirákula, jinak 5 bodů“. Dalším je Dan: „I já už chodím 5 let, bodů 5 a nejvíc se mi líbil výlet na Laser Game“. A co Ty Štěpánko? „No já chodím druhý rok, bodů 5 a jinak vyrábění a tábor, letos pojedu podruhé“. Můj jmenovec Dominik : „Chodím třetí rok, jinak bodů bych chtěl dát tisíc, i mně se nejvíc líbil Laser Game“. No a za sebe – chodím pátým rokem, rád tvořím a hraju hry a i mně nejvíc zaujal Laser Game.

Fotky ze schůzek a akcí a další informace můžete najít na našem webu : dobrany.pionyr.cz, nebo facebooku Pionýrská skupina Dobřany.
Ptal se: Dominik Silovský