Hodnocení roku 2018 a příprava na rok 2019

To byl hlavní program jednání Rady Pionýrské skupiny, která se sešla 8. prosince 2018. Na svém jednání zhodnotili přítomní vedoucí a instruktoři končící rok, proběhlé akce včetně předběžných výsledků hospodaření, kdy zdroji příjmů byly jak členské příspěvky, tak zejména dotace od MŠMT a z Globálního dotačního titulu města Dobřany jak na příměstský tábor, tak i na provoz kluboven tedy neinvestiční provozní výdaje a další finance z města na akce, které jsme pořádali – např.Čarodějnice. Dále byla projednána připravená registrace členů pro rok 2019, složení oddílů, schváleny jejích vedoucí, vedení skupiny a zástupce do Krajské rady Pionýra. Předložen byl i návrh plánu akcí pro rok 2019, které skupina připravuje, vč.konání táborů – stálého i příměstského v létě a také spolupráce při akcích pořádaných městem. V souvislosti s tím byl projednán a schválen návrh rozpočtu na r.2019 a podána informace, že bylo požádáno o neinvestiční provozní náklady z Globálního dotačního titulu města Dobřany a dotaci z MŠMT na činnost Volnočasového klubu.Další jednání se týkalo přípravy Dětského maškarního karnevalu a zajištění přípravy letního tábora.