Jarní prázdniny 2018

Jarní názvem, teplotou a datem zimní. Takové byly naše letošní prázdniny, kdy ti co přišli se dobře bavili, protože ne všichni mohli jet lyžovat. A nebyli to jen pionýři, otevřeli jsme dveře všem, kdo měl zájem. Mimo úterý, kdy jsme společně navštívili zejména novou expozici v plzeňské Techmánii, jsme se bavili v klubovně a jejím okolí. A to při stolních či míčových hrách, jízdě na koloběžkách, tvoření, nebo jen tak. Zvládli jsme si vyrobit obal na trhačku, notýsek, skořápkami a ubrouskem ozdobit staré CDčko, z polystyrenového kruhu a ovčího rouna nazdobit ovečku, nebo nazdobit velikonoční věnec. Vyrobili jsme si nosič – slepičku – na kraslice, které jsme si i nazdobili – buď mramorování, nebo v „košilce“. Obtisky jsme nazdobili svíčky, provázkem lahev a sklenici, které se později díky našim šikovným rukám a dalšímu zdobení změnily na krásnou dekoraci. Zopakovali jsme si malování voskem i zdobení smaltem, ozdobili svícínek mozaikou a prostírku nažehlovacím obrázkem. Zvládli jsme si vyrobit i zápich do květníku, záložku do knížky, velikonoční přáníčka, gelovou a plovoucí svíčku. Bylo toho hodně a moc se nám to líbilo.