Jedeme zase dál

Ještě před prázdninami jsme na schůzkách připravovali krmení pro ptáky. První pokus byl na vystřižená srdíčka nanést nožem tuk a pak otisknout do směsi semínek a srdíčka jsme pak pověsili na keře. Podruhé jsme semena spojili tukem a nandali do kelímků, doplnili klacíkem, aby si měli ptáci na co sednout, a po ztuhnutí jsme je navěsili na stromy kolem klubovny. Pak byly prázdniny a po nich jsme se sešli opět ve větším počtu. A protože si pamatujeme, že před 2 roky jsme slavili 30. narozeniny skupiny, tak jsme se rozhodli je oslavit i letos. A zatímco naši mladší kamarádi zkoušeli modrotisk pomocí inkoustu a skládali z papíru lodičky a čepice ve druhé klubovně, tak my jsme se rozdělili na 4 skupinky. Každá dostala rohlíky, máslo, salám a klobásu, nože, tácky a tác na hotové jednohubky. A pak se ukázalo, kdo doma pomáhá, ale zvládli jsme to a tak nakonec jsme měli 4 tácy jednohubek, uklidili jsme stoly, pozvali jsme i menší kamarády a vedoucí a všechno jsme snědli, protože nám to chutnalo víc, než kdyby nám to někdo připravil.

Na dalších schůzkách jsme vyráběli třeba papírového pandu, přáníčko maminkám k MDŽ a k tomu jako dárek mýdlo. Také už jsme si chodili hrát ven, vyzkoušeli jsme už cvičící stroje. Vyzkoušeli jsme znovu, jak funguje inkoust a zmizík na velikonoční kraslici, další kraslici jsme vybarvovali jako mozaiku. Mladší děti vyráběly kuře z papírového talíře, zkoušely malovat prstovými barvami. I ony si chodily hrát ven a vzaly si k tomu i padák. Mimo to se všichni sešli na společném maškarním karnevalu, kde si všichni zatancovali, hráli taneční soutěže – třeba tanec s míčky mezi čely, nebo „stoličky“ a taky dělali párkrát „mašinku“ a nejen po chodbě, ale i před klubovnou.

No a také jsme se zapojili do akce „Krabice od srdce“, kterou jsme naplnili pastelkami, kartami, modelínou, vodovkami, omalovánkami a dalšími drobnostmi  a předali jsme ji do školy, aby ji společně s ostatními krabicemi předali Charitě, která je i s krabicemi z dalších měst předala ukrajinským dětem.