Pionýři se baví celý rok

Bavíme se celý rok, proto ani prosinec nebyl v oddílech Delfíňata a Delfíni výjimkou. Na jedné schůzce jsme v šesti skupinkách z letáků vystříhali, co bychom chtěli najít pod stromečkem. Ten jsme nejdřív vybarvili a ozdobili. Měli jsme také soutěž v šipkách – turnaj o Vánočního kapra a tak si vítězové obou věkových kategorií odnesli sladkou odměnu. Pravda v rouškách se nám nehrálo moc dobře, ale pak jsme ještě hráli stolní hry, vyrobili vánoční ozdoby a řetěz a nazdobili stromeček před klubovnou, zvládli jsme i přáníčka  a krabičky. Ozdobili jsme si papírovou tašku, do které nám přes týden Ježíšek nadělil dárky, které jsme pak našli pod stromečkem v klubovně. Vybarvovali jsme vánoční omalovánky a pak jsme si popřáli a šli domů.

Také se nám podařilo do parku vyvěsit „Vánoční stezku“, tak, aby si ji mohli projít i ostatní děti a třeba s rodiči. Tu jsme nechali v parku až do 6.ledna a další týden zúčastněným předali drobné dárky.

No a pak začal leden, kdy jsme zase tvořili, tentokrát z pěnovky jsme vystřihovali různá zvířátka, třeba koně, želvu, sovu a další týden mrože. Menší děti vyráběli sněhuláka, „malovali“ solí nebo skládali „lyžaře“. Jinak jsme si hráli stolní hry v klubovně, protože venku nebylo zrovna teplo.

No a na konci ledna a února před zimními prázdninami jsme ještě připravovali z vystřižených srdíček, tuku a různých semínek krmení pro ptáčky. Těm to ale navlhlo a tak jsme směs v další fázi dali do kelímku s provázkem a bidýlkem, aby jim na to nepršelo a nesvítilo sluníčko. Na poslední schůzce před zimními prázdninami sešlo jen 6, protože plno dětí bylo nemocných nebo v karanténě a na zimní prázdniny se nás přihlásilo málo, tak byla akce nakonec zrušená.