Stopy časem – bezkontaktní hra

Pionýr v Dobřanech připravil nejen pro své členy, ale i pro ostatní děti a mládež bezkontaktní hru „Stopy časem“. Stačí jen papír, tužka a vyrazit do ulic města Dobřany. Termín konání hry a zaslání výsledků je do 31.ledna 2021.
Pravidla: čísla u jednotlivých odpovědí sečtete a konečné číslo je kódem k získání odměny. Výsledek – kód – pošleš mailem na adresu: lukas.gittler@seznam.cz a zpětně se dozvíš kdy a kde si můžeš odměnu vyzvednout.
  1. Městem protéká řeka, určitě víš jak se jmenuje a požadovaným číslem je počet písmen v jejím názvu
  2. Přes řeku vede starý gotický most. Jaký je počet jeho oblouků nad vodou.
  3. Když po něm přejdeš a půjdeš do Vodního Újezda a zpět kolik ujdeš kilometrů
  4. Sečti čísla v letopočtu, kdy byl postaven současný Městský úřad.
  5. Kolik barev budeš potřebovat, abys nakreslil/a městský znak
  6. Kolik je paroží v městském znaku
  7. Kolik stromů roste na náměstí
  8. Kolik kostelů najdeme na území města