Konec roku 2017 u Delfínů

Ve dnech 10. – 12. listopadu se zástupci Pionýrské skupiny zúčastnili krajského kola výtvarné soutěže Sedmikvítku na téma „Máme rádi zvířata“ na TZ Zelená Lhota. Soutěžili od pátku, kdy se všichni představovali, až do neděle spolu s dalšími dětmi a v jednotlivých kategoriích se obsadili ve všech kategoriích na předních místech. V kategorii zručnosti jednotlivců byl Lukáš Gittler na 1. místě, na 2.místě v kategorii starších skončila Ája Kaslová, v malbě pak byla na 1.místě i Týna Tichotová. Ani ostatní nepřišli zkrátka a i se společným dílem „ZOO“ byli mezi prvními.
O čtrnáct dnů později, konkrétně 2.prosince, jsme pro veřejnost připravili akci s názvem Andělské tvoření, kde si děti i s pomocí rodičů mohli vyrobit korálkovou hvězdu na stromeček, vánoční přáníčka, krásné andílky, nebo stromeček či soba na stojánku. Obojí byl vlastně karton omotaný vlnou a dozdobený. Práci s tavnou pistolí zvládli i ti nejmenší a tak vznikla řada krásných výrobků. Na stanovištích dětem pomáhaly děti z oddílu, maminky nebo vedoucí. A protože se přihlásilo víc zájemců než by se vešlo do klubovny, tak ve čtvrtek na schůzce vyráběly to samé i členi pionýra.
A den na to, v neděli, jsme stejně jako každý rok prodávali výrobky na Mikulášském jarmarku a výtěžek jsme věnovali Nadačnímu fondu Klíček. Poděkování za přípravu akce patří všem pořadatelům.
Jinak jsme dokončili vlastnoruční výrobu kalendářů na rok 2018 a k tomu i krabičku na drobný dárek pro své blízké.