Stále se něco děje

V klubovně jsme společně strávili podzimní prázdniny 26. a 27. 10. 2022, kdy jsme tvořili, hráli si a tak.

Tak jako skoro každý rok se Pionýr v Dobřanech podílel na akci Průvod se světýlky 28. října 2022. Od nádraží odcházeli rodiče s dětmi po 18 hodině, bylo hezké se dívat, jak se dětem líbí světýlka v lampionech. Většina z nich měla světlo na baterku a tak cestou nedošlo k žádnému požáru. Před nimi šli členi Klubu vojenské historie v Dobřanech v uniformách a skauti a společně došli na náměstí, kde následoval pietní akt u pomníku obětem válek a proslov zástupce města k 104. výročí vzniku Československa.

Další akcí byla Drakiáda 5. listopadu u starého mostu, která byla odložena z října kvůli špatnému počasí. A snad i to mělo vliv na nižší účast draků oproti předcházejícímu roku, kdy svítilo sluníčko. Ale i tak se k nebi vzneslo skoro 30 soutěžních draků. Největšího draka měl Matěj Štěpánek, nejvýš vyletěl drak Kryštofa Dudy a nejdéle na obloze vydržel drak Miriam Brendelové. Odměnu ale získali všichni za to, že se zúčastnili i přes ne zrovna příjemné počasí za což patří poděkování i MKS, které poskytlo finanční prostředky.

A aby to nebylo jen o akcích, na schůzkách děláme pořád něco nového.  Děvčata se učila háčkovat, kluci pracovali se dřevem. Na schůzce 3. listopadu, jsme byli na radnici, kterou nám ukázali pan starosta M. Sobotka s paní místostarostkou J. Umnerovou. Provedli nás po radnici a dozvěděli jsme se plno nových věcí.

Zatím poslední akcí bylo Andělské tvoření v klubovně Pionýra 19. listopadu, kde si děti a nejen děvčata, ale i kluci spolu se svými maminkami mohli vyrobit andělíčka, přáníčko, dřevěný a skleněný svícen, dekorační měsíc a ozdobit věnec. Spolu s maminkami a vedoucími, kteří pomáhali dětem, které sebou nikoho neměly, si 23 účastníků akce povídalo i o vánočních zvycích, přípravě na pečení vánočního cukroví a kdo má jaké nejraději a o tom, co by si přáli pod stromečkem.  Naše poděkování patří nejen těm, co přišli, ale i MKS, která přispěla na nákup materiálu na vyrábění.

Ještě nás čeká prodej výrobků na Mikulášský jarmark.